Bisedë telefonike mes Erdoganit dhe Putinit, ja çka u bisedua

Advertisment

Presidentët e Rusisë dhe Turqisë, Vlladimir Putin dhe Rexhep Tajip Erdogan, sot zhvilluan bisedë telefonike për raportet bilateral dhe për situatën në Siri, thuhet në komunikatën e administratës së presidentit turk.

“Bisedimet janë përqëndruar në marrëdhëniet dhe çështjet rajonale, para se gjitha për situatën në Siri”, thuhet në komunikatën e presidentit turk.

Reklame

Putini dhe Erdogani u takuan me 22 tetor në Soçi, për arritur Marrëveshje për memorandumin për aksione të përbashkëta për zgjidhjen e situatës në Sirinë verilindore.

Njësitë kurde e përfunduan tërheqje e forcave të tyre me 29 tetor.(koha.mk)