Boksieri shqiptar nga Shkup gjen çantën me mbi 800 euro dhe ja dorëzon pronarit maqedonas

Naser Haruni

Isha ne Ramstor sa dola ne parking bash para makines time e gjeta nje qant, nga kurioziteti e hapa qanten kur e pash se ne qant kishte Kulet me dokumentacone leternjoftim, patent shoferi, kartel te bankes , dhe nje zarf , në zarf kishte 675 euro dhe 9000 den sipas leternjoftimit e pash qe adresa ishte ne Kisela Voda Rruga Vera Jocic pa u hamend u nisa ta gjej pronarin e qantes , kurr mbrina ne adresen ne Kisela Vodë nuk ishte ne shtepi sigurisht duke kerku qanten e humbur :)) , bisedova me kojshit e njihnin e thiren pronarin ne telefon per 10 minuta ja mbrini :)) me gjith familje gra ,djem re ri , femij
I thash ke humb diqka :)) po po tha nje qant nuk dinte qka te thot nga gezimi ju mbushen syt me lot,

Reklame

Quheshte Gjokica djal i ri familijar ishte me femij te vogel ne kolice me tha nuk po mund te besoj qe edhe ne shtepi ma ke sjell qanten e humbur Me pyeti prej nga je dhe si quhesh i thash Naser quhem dhe jam nga Çairi :)))

Veten thoshte o zot o zot nga gëzimi , nxjeri 100 euro tha i ke bakshish prej meje i thash nuk ka nevoj mu lut shum her , te lutem te lutem tha bile nje drek e hani me familje
Desha te them se njerzit duhen te ndahen në te mir dhe te kqinj kurse me Gjokicen do te takohemi prap te pim ndonje kafe se edhe ai kish qen sportist hendbollist :))