Bombë Në Tetovë, Shkëndija Angazhon Reprezentuesin E Francës

Kërkohet nga klube të njohura europiane, shkëlqen me ekipin e dytë të Guingamp, duke përfaqësuar shpresat U17 dhe U18 të Francës, ndërsa mund të përfundojë në Tetovë.

Shkëndija e Tetovës është para një lëvizje të madhe në merkato, pasi burimet tona thonë se kuqezinjtë janë pranë marrëveshjes me talentin e madh francez Aboubaker Es Sahhal. Bëhet fjalë për anëtar të skuadrës së Guingamp, reprezentues i Francës në kategoritë e reja, dhe futbollist i cili vetëm pak kohë më parë lidhej me transferim në ekipe të mëdha në Angli, Portugali e Itali (Wolverhampton Wonderers, Stoke City, Atalanta, Benfica…..).

Shih linqet:

Wolves, Stoke City & Atalanta looking at a deal for Aboubaker Es Sahhal

Benfica atento a promessa do Guingamp

Fresh news Wanderers fans an Academy new recruit ????.Wolves battling Stoke City to sign Aboubaker Es SahhalGuingamp…

Gepostet von Wolverhampton Wonderers ? am Mittwoch, 9. Januar 2019

https://www.transfermarkt.fr/aboubaker-es-sahhal/profil/spieler/539061

Me një interes të tillë është mrekulli e vërtetë se si Shkëndija fiton këtë ‘betejë’ për të bindur talentin 19-të vjeçar që të firmos me tetovarët, ku Aboubaker Es Sahhal pritet të jetë një aktivizim i shkëlqyeshëm në fazën ofenzive të skuadrës. Pritet të shihet nëse kjo lëvizje do të realizohet dhe Shkëndija të fitojë shërbimet e talentit të madh francez.