Bora në Stamboll e bëri të duket sikur vetëm një skuadër – Sivasspori çuditërisht po luante me fanella të bardha (FOTO)

Advertisment

Ndeshja mes Istanbul Basaksehirit dhe Sivassporit në Super Ligën turke ka shkuar viral, pasi bora ka mbuluar stadiumin në qytetin më të madh të Turqisë.

Në fund, ndeshja përfundoi 1-1, por rezultati nuk është arsyeja pse takimi rrëmbeu kryetitujt.

Reklame

Sivasspori bëri një gabim të rëndë pasi veshi fanella me ngjyrë të bardhë, të cilat shpejt u kthyen në kamuflim, pasi bora filloi ta fshihte barin e gjelbër të fushës.

Shikoni pamjet e mëposhtme. /Periskopi.com