Bora nis edhe në Maqedoninë e Veriut, ja ku bie për momentin (VIDEO)

Advertisment

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike gjatë pasditës së sotme publikoi një paralajmërim të jashtëzakonshëm në të cilin thuhet se gjatë orëve të mbrëmjes do të ketë shira të rrëmbyeshëm, do të fryjë erë e fortë që do të shkaktojë ënie drastike të temperaturave, ndërsa në pjesën e dytë të natës shirat do të zëvendësohen me borë.

Sipas parashikimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, moti nesër do të jetë i vranët, i ftohtë me erë dhe kryesisht me borë. Në rajonet malore dhe në pjesët perëndimore të vendit trashësia e borës do të arrijë nga 10 deri në 20 cm.

Reklame

Për momentin në disa vende veq se ka filluar të bie borë, ja disa pamje nga Komuna e Sarajit nëpër disa fshatra të kësaj komune dhe kanjonin e Matkës.