Buçkovski paralajmëron: Zaevi do ta prishë koalicionin ASH-AAA

Advertisment

Ish Kryeministri Buçkovski në një intervistë për “VEÇER” ka paralajmëruar se kryetari i LSDM-së Zoran Zaev do ta prishë koalicionin në mes ASh dhe AAA.

Unë pres që Zaev të formojë qeverinë me BDI, PDSH dhe AAA ( Alternativa ). Për rikujtim këta tre parti vazhdojnë të jenë pjesë e qeverisë aktuale, ku Alternativa udhëheq me ministrinë e Kulturës dhe PDSH- ja me ministrinë pa resor, theksoi ish Kryeministri Buçkovski.

Reklame