Çiklisti që xhiroi live vd ekjen e Kobe Bryant (video)

Kobe Bryant humbi jetën në një ák sident me helikopter më 26 janar në Calabasas, California.

Pas vd èkjes së tij, tifozët e basketbollit dhe sportit në përgjithësi, kanë qenë duke kaluar një kohë të vështirë duke pajtuar me atë që ndodhi të dielën pasdite në kodrat mbi Los Anxhelos.

Reklame

Ikona e basketbollit humbi jetën së bashku me shtatë të tjerë, përfshirë vajzën e tij 13 vjeçare Gianna.

Mosbesimi se Kobe është zhdukur është ende i pranishëm, dhe me kalimin e kohës, shfaqen detaje dhe teori të ndryshme për vd èkjen e tij.

E fundit u raportua nga e përditshmja spanjolle sportive Marca këtë të martë, e cila publikoi pamjet nga vendi i tragjedisë së Bryant.

Autori është një çiklist i panjohur rekreativ, dhe kur dëgjoi zhurmën dhe shpërthimin e tmerrshëm, ai regjistroi ák sidentin me celularin e tij.

Në ato momente nuk e kishte idenë se çfarë po regjistronte.