Cilit futbollist po i vardiset Dhurata Ahmetaj (FOTO)

961
#

Projektet e saja janë të rralla por të këndshme, para pak javësh solli këngën e fundit të titullar ‘A po vjen’ ku këngëtarja erdhi me një video klip shumë të këndshëm, shkruan Kosovarja.

Dhurata shpesh zë vend për jetën private, u aludua shpesh se është në lidhje më këngëtarin Yll Limanin por që asgjë nuk ka rezultuar si e vërtetë. Shoqëria tyre vazhdon, janë të kohë pas kohësh publikimet që ata bëjnë por duke u treguar të kujdesshëm në atë që ata shfaqin.

Bota e artit dhe sportit janë të lidhura aq ngushtë njëra më tjetrën ku edhe po japin vlera të mëdha brenda dhe jashtë vendit, siç janë edhe shumë nga figurat si Rita Ora, Dua Lipa, Era Istrefi, gjithashtu futbollistet djemtë kosovar Granit e Taulant Xhaka, Xherdan Shaqiri , xhudistja Majlinda Kelmendi e shumë të tjerë që bënë që Kosovën ta ngrisin në një tjetër nivel.

Derisa Xherdani ishte aktiv në lojë ku edhe fotografët e kanë zënë në një qëndrim shumë interesant, sigurisht dhe i lumtur që mbron fanellat e Liverpool. Në këtë imazh nga shumë komente ka marrë edhe një të këngëtares Ahmetaj. Shtohet pyetja ata njihen apo Dhurata po i vardiset Xherdanit. /Kosovarja/