‘Çmenduri’ në Champions, Bayern çmonton Barçën në pjesën e parë, i shënon poker golash

Advertisment

Bayern Munich është duke e mposhtur 4-1 Barcelonën.

Është mbyllur pjesa e parë mes Bayern Munich dhe Barcelonës që po zhvillohet në Portugali.

Reklame

Pas 45 minutave lojë, rezultati është shumë i befasishëm – Bayerni po fiton 4-1 kundër Barcelonës së Lionel Messit.

Ndeshja nisi me gol.

Në minutën e Thomas Muller shënoi për 1-0 në minutën e 4’.

Pas tre minutave, gabimisht David Alaba e dërgoi topin në portën e tij për të shënuar për 1-1.

Por, Bayerni më pas tregoi për disa minuta paraqitje mbresëlënëse duke shënuar tre gola të shpejtë për 9 minuta.

Ivan Perisic në minutën e 22’ riktheu epërsinë e Bayernit, derisa më pas për 3-1 shënoi Serge Gnabry në minutën e 28’, kurse për 4-1 sërish realizoi Thomas Mueller në minutën e 31’, duke shokuar Barcelonën, raporton Gazeta Express.