Dasma shqiptare në Stamboll dhe nusja duke e bërë shqiponjën

Advertisment
HTML Image as link

Për shqiptarët që jetojn në Turqi deri më tash janë bërë shumë emisione dokumentare.

Por një ndër gazetarët më aktive për të prezantuar jetën e shqiptarëve në Turqio padyshim është gazetarja Mimoza Elezi e cila është e angazhuar në RTSH-3.

Reklame

Në një video të publikuar në kanalin zyrtar të gazetares mund të shihet shihet një dasëm në Stamboll ku dhëndri dhe nusja janë shqiptarë.

Me ritmin e këngës Oj Kosovë oj nëna ime, nusja dhe shumë mysafir e bëjnë edhe shqiponjën me duar.

Për më shumë ndiqni videon. /tetova1/