Demiri: Ata që thonin se e fitojmë BDl-në pa BESËN sot janë në opozitë

Advertisment
HTML Image as link

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Abdush Demiri sonte ka qenë i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat M, ku ka folur rreth situatës aktuale politike në vend dhe për pozitën e Lëvizjes BESA në pushtetin qendror.

Demiri sulmoi krerët e koalicionit ASH-AA, sepse sipas tij ishin po ata që para zgjedhjeve thonin se edhe pa Lëvizjen BESA e fitojmë BDI-në e sot janë në opozitë.

Reklame

Përkujtojmë se formula e vetme e fitores ndaj BDI-së ishte koalicioni trepalësh, por ky koalicion nuk u bë shkak i krerëve të ASH-së dhe AA-së.