Demiri: BDl nuk është meritore për anëtarësimin e vendit në NATO

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Abdush Demiri sonte ka qenë i ftuar në emisionin ‘Rruga Drejt’ në Alsat M, ku ka folur rreth situatës aktuale politike dhe opsionet e BESËS për zgjedhjet parlamentare të 12 prillit.

Demiri tha se gjërat në këtë shtet filluan të lëvizin kur u themelua Lëvizja BESA dhe se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO nuk është meritë e BDI-së.