Derisa Shqipëria dhe Etrit Berisha po e festoni golin e dytë, Kazakistani vjen me golin e vitit (VIDEO)

Advertisment

Shqipëria është duke e mposhtur 2-1 Kazakistanin në ‘Air Albania’.

Kuqezinjtë e nisën mirë takimin dhe shënuan dy herë për 23 minuta.

Reklame

Në minutën e 15’, sulmuesi Sokol Cikalleshi ka goditur bukur me kokë për ta dërguar topin në rrjetë për 1-0, derisa në atë të 23-të, shënoi golin e parë me fanellën e Shqipërisë, ishi i Kosovës, Ardian Ismajli.

Por, derisa futbollistët e Shqipërisë ishin ende në festë, sidomos Etrit Berisha që kishte lëshuar portë, menjëherë Kazakistani e gjeti golin e ngushtimit të epërsisë.

Aibol Abiken e shokoi Berishën duke shënuar ndoshta golin më të bukur në Nations League, raporton Gazeta Express.

VIDEO:

https://www.korrieri.com.al/wp-content/uploads/2020/11/ZJLVz.mp4?_=1