Dhimbja e babait me kancer: I premtova djalit se do t’i rrija afër përjetë!

56
#

36-vjeçari Paul Hill ka pasur sëmundjen e kancerit për 5 vjet rresht por pa asnjë simptomë e cila do ta ndihmonte për diagnostikim më herët.

Çdo prind ëndërron ta shohë duke u rritur fëmijën e tij. Por, fatin e njëjtë nuk do ta ketë Hill pasi që sëmundja e tij është në fazën e 4-t, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Vetëm një vit pasi lindi djali i tij, Paulit iu dha lajmi shkatërrues se ai ka kancerin e stomakut në fazën 4.

Mjekët i thanë atij se pavarësisht që nuk kishte simptoma, sëmundja e tij gradualisht është zhvilluar për rreth 5 vjet.Tani, kanceri ka përparuar në masë të madhe dhe është shumë vonë për t’u operuar.

Pali tani po mundohet t’i inkurajojë të gjithë që të jenë më vigjilentë për shenjat e sëmundjes dhe të mbledhin fonde për trajtimin potencialisht të shpëtimit të jetës imunoterapisë në SHBA.

“Unë u zotova se do të isha gjithmonë atje për të, edhe kur mësova për sëmundjen, vazhdova ta mbaj premtimin. Unë i premtova atij se do të rrija dhe do të isha pranë tij për ta parë se si rritej”, ka thënë babai i dëshpëruar.