Digjet një kamion në autostradën Tetovë Gostivar

Pa të lënduar kaloi zjarri i cili shpërtheu në një kamion në lëvizje gjatë mëngjesit të sotëm në autostradën nga Tetova drejt Gostivarit.

Shoferi dhe bashkudhëtari në kohë kanë dalë nga automjeti..

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Rreth orës 7 të mëngjesit në autostradën Gostivar Tetovë, në afërsi të udhëkryqit për në Zherovjan, ka shpërthyer zjarr në automjetin transportues ‘volvo’ me targa të Ohrit i cili ishte në lëvizje i drejtuar nga 43 vjeçari TN nga Leskoeci i Ohrit.

Në kamion ishte edhe një person nga Kërçova. Nuk ka të lënduar, ndërsa me intervenim të zjarrfikësve nga Tetova dhe Gostivari, zjarri tërësisht është lokalizuar, thuhet në njoftim.

Inspektim në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i Sektorit për punë të brendshme Tetovë. Prej atje apelojnë që shoferët të kryejnë kontroll nëse automjeti ka qenë i rregullt teknikisht. (koha.mk)