Digjet vetura diplomatike e Maqedonisë së Veriut në Selanik

Policia greke po heton zjarrvëniet kundër një makine të konsullatës së Republikës së Maqedonisë Veriore, e cila ishte parkuar në qendër të Selanikut, njofton gazeta KOHA.

Sipas informacioneve, autorët kanë lyer makinën me lëndë të ndezshme dhe i kanë vënë flakën.

Si rezultat, dëmi material u shkaktua në pjesën e pasme të makinës.

Incidenti ndodhi rreth orës 5.30 të mëngjesit. Një ekip zjarrfikës u thirr në vendngjarje për të shuar zjarrin.(koha.mk)