Dua Lipa “elektrizon” skenën e Sanremos

Nata e katërt e festivalit italian “Sanremo” mirëpriti yllin kosovar të muzikës, Dua Lipën.

Këngëtarja shqiptare u ngjitë në skenën gjigante të festivalit, duke dhuruar performancë fantastike të hitit të saj të fundit “Don’t Start Now” që është pjesë e albumit më të ri “Future Nostalgia”. E veshur në të zeza, e shoqëruar nga valltarët, Dua përveç vokalit mahniti edhe me performimin dhe lëvizjet në skenën. Pas performacës 24 vjeçarës iu dhurua edhe një buqetë me lule, teksa u duartrokit nga të pranishmit në sallë