Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por aty afër

Dua Balje ka befasuar me deklaratën e fundit.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ishte e ftuar së fundi në një intervistë për “Prive”.

Reklame

Ajo u pyet rreth jetës private dhe asaj profesionale, meqë rast ndante detaje interesante nga jeta e saj.

Deputetja mban emrin e njëjtë me frutin që tek shqiptarët njihet si ‘dud’, andaj u pyet se a është më e ëmbël se fruti.

“Jo, nuk jam më e ëmbël se fruti por aty afër”, u shpreh Balje.

Ndërsa, e pyetur se çfarë mesazhi do i dërgonte Adriajana Hoxhiqit, Balje tha prerë “Ta kam kallëzuar qejfin”.

Balje njihet për paraqitjet në Kuvend, ku merr vëmendje me linjat trupore, ndërsa kur u pyet se a është provokuese në këto paraqitje, deputetja e pohoi një gjë të tillë.