Duke i ndihmuar nënës në kuzhinë bëhet ndër gastronomët më të njohur në Zvicër

Advertisment

Miqësor dhe me këmbë në tokë: Agron Lleshi e ka rinovuar vazhdimisht dhe me sukses restorantin “Jägerhof” në St. Gallen

Tepër i sjellshem Gjithçka duket tërheqëse dhe miqësore në “Jägerhof” të Agron Lleshit. Ashtu si vetë shefi personalisht. Shqiptari 34-vjeçar e mori restorantin nga Vreni Giger, në verën e vitit 2016. Zonja e Madhe e gastronomisë së Zvicrës Lindore kishte drejtuar lokalin për 20 vite me radhë dhe e bëri të njohur në të gjithë vendin. Agroni u rrit afër restorantit dhe përfundoi duke bërë praktikën e tij me Giger.

Reklame

Gjithmonë në kuzhinë. “Qysh si 12-vjeçar doja të bëhesha kuzhinier”, thotë i riu simpatik që nga fundi i viteve `90, si fëmijë ishte larguar me familjen e tij nga Kosova. Atij gjithnjë i pëlqente ta ndihmonte nënën e tij në kuzhinë, duke ndihmuar në përgatitjen e pjatave të thjeshta, të klasës së mesme ose duke larë: Menyja e Agronit përfshinte gullash ose lakër turshi me proshutë në dimër, mbështjellje të lakrave të mbushura, pite dhe feta të bëra vetë.

Para ditëlindjes së tij të tridhjetë, në vitin 2016 Agroni e mori përsipër restorantin “Jägerhof”. “Ky ishte një moment i veçantë dhe mjaft i guximshëm për mua si një person relativisht i ri”, thotë ai pothuajse katër vjet më vonë dhe duket aq thelbësisht optimist, saqë përballë jush ai bëhet automatikisht me humor të mirë. “Unë nuk jam tip që kam frikë nga një detyrë e madhe”, shton ai.

E vetmja gjë që i kishte kushtuar tejkalimin, ishte të dilte nga kuzhina për të biseduar me të ftuarit. Në rrugën e tij për ta bërë “Jägerhof” një vend miqësor, tërheqës, Agroni ka hequr ndrojtjen e tij dhe ka ulur vazhdimisht çmimet e menysë në mënyrë që ta bëjë restorantin me çmime më tërheqëse. Menuja me 7 shujta është tani në dispozicion për 165 franga, e cila është një ofertë shumë korrekte.

Viti i parë ishte shumë i vështirë. Megjithatë, viti i parë ishte personalisht dhe ekonomikisht i kërkuar, pranon shefi i ri i restorantit. «Ne nuk kishim më pikë dhe duhej të provonim vetveten nga fillimi. Bëra gabime në marrëdhëniet me njerëzit e mi, por kam mësuar prej tyre”. Megjithatë, me ndihmën e të gjithë familjes, më në fund u bë e mundur që «Jägerhof» të bëhej përsëri një adresë e klasit të parë, informon Shtegu.com. Në vjeshtën e vitit 2019, restoranti fitoi 17 pikë në GaultMillau dhe Agron Lleshi kohët e fundit mori yllin e tij të parë nga Guide Michelin – kjo nuk ka ndodhur më parë për një kohë të gjatë në këtë hotel të St. Gallenit me një traditë të madhe. Dhe është gjithashtu e jashtëzakonshme sepse Agroni i trajnon dy praktikantë në ekipin e tij të vogël të kuzhinës prej pesë vetash, e cila është një sfidë shtesë për shefin për sa i përket sigurimit të cilësisë.

Por kur shefi i kuzhinës hyn në bisedë me mysafirët e tij dukshëm të rinj në një mënyrë të relaksuar dhe natyrale, ai zakonisht merr vetëm komplimente për “kuzhinën e pakomplikuar të bërë nga produkte të mira dhe të freskëta”, siç e përshkruan vetë Agroni punën e tij. “Jägerhof” ka një farë lehtësie mesdhetare: Ashtu si rizoto e angjinarës me domate të thata, barishte dhe kërpudha ahu. Një ravioli i thurur me hollësi me farsë zander, barishta dhe salcë limoni ka një notë ekzotike të imët. Pjata tërheqëse vizualisht është elegante dhe lehtësisht e arritshme për sa i përket shijes.

Agroni nuk e kaloi tërë jetën e tij profesionale në «Jägerhof». Fakti që ai punoi për Johannes King në Sylt për disa javë, tani i bën dobi në lidhje me peshkun dhe zviceranët mësuan shumë për zanatin klasik dhe thellësinë e shijes nga legjenda gjermane e gatimit, Harald ëohlfahrt në “Schwarzwaldstube”.

Me gjithë familjen. Agron Lleshi është shefi motivues në “Jägerhof”, por e gjithë familja e mbështet atë në prapavijë: Nëna e tij pjek deri në dymbëdhjetë llojë gatime të ndryshme, për të cilat restoranti është i njohur. Babai i tij kujdeset për gjësendet recikluese dhe bashkëshortja e Agronit kujdeset për katër fëmijët e tyre. Restoranti është vazhdimisht i mbyllur të dielave dhe festave katolike, “në mënyrë që të jem me familjen”, shpjegon shefi i kuzhinës. Në shtëpi, për shembull, atij i pëlqen të përgatisë ëmbëlsira me fëmijët – kuzhina është një gëzim i madh i përbashkët për familjen Lleshi.