E BUJSHME/ Reali arrin marrëveshje me Mbappe (FOTO)

Advertisment

Kylian Mbappe duket së do t’i bashkohet Realit të Madridit në 2020 ose në 2021, shkruan Albeu.com.

Këtë e ka konfirmuar gazetari Oriol Domenech, i cili thotë se kjo marrëveshje pritet të realizohet së shpejti.

Reklame

“Nga ajo çfarë ëm thonë mua nga klube të ndryshme që kanë kontaktuar me të, Madridi e ka mbyllur. Kur Mbappe të largohet, në 2020-n apo 2021-n ai do të shkojë në Madrid”, është shprehur ai.

Ndërkohë, Mbappe po kalon një moment krize te PSG, teksa është përplasur së fundmi me Tuchel pasi ky i fundit e nxorri nga fusha dhe kjo nuk i pëlqeu aspak sulmuesit. /albeu.com/