E çuditshme: Lojtarët lënë topin dhe shtrihen, arsyeja do t’u bëjë me lotë (VIDEO)

5419
#

Një moment i mahnitës kur ndeshja e futbollit ndërpritet nga një një tufë bletësh që hyjnë në fushë e për pasojë lojtarët u detyruan të shtriheshin në fushë.

Të 22 lojtarët në fushë u shtrinë në barin e gjelbër me duart mbi kokë teksa insektet kaluan mbi stadium.

Pushtimi i çuditshëm ndodhi të shtunën në ndeshjen në shtëpi të Liga de Portoviejo, kundër Manta në Ekuador.