E dhimbshme ndërron jetë në moshën 27-vjeçare djali i kryetarit të klubit të futbollit kosovar

Ai ndërroi jetë dje në moshën 27-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit kuqezi.

Ngushëllime familjes Islami i ka bërë KF Gjakova.

Reklame

Po ashtu, një gjë të tillë e kanë bërë edhe shumë futbollistë tjerë nga qyteti i Gjakovës, që luajnë nëpër skuadra të ndryshme në Kosovë, duke e kujtuar Lirikun si një djalë të edukuar e të urtë.

Më poshtë njoftimi i plotë i KF Gjakovës

“Ne si kryesi e KF Gjakova dhe të gjithë futbollistët e të gjitha grupmoshave të klubit:

Shprehim ngushllimet më të sinqerta për humbjen e birit të tij Lirik Islami në moshën 27 vjeçare, kryetarit të KF Dardanët, Zymer Islamit”, njofton Gjakova.