E fitoi titullin e parë si kapiten, ja fjalët e Messit

Advertisment
HTML Image as link

Fjalet e kapitenit Messi pas ndeshjes:

“Ishte nje gare shume e veshtire, kemi vuajtur ne shume ndeshje. Eshte gjithmone mire kur ngrit trofe, jam shume i lumtur per kete grup qe meritoi kete fezim.”

Reklame

“Eshte shume e vecante te ngris trofeun e pare si kapiten i klubit ku kam kaluar gjithe jeten time, nje trofe shume special.”

“Ne patem durimin per te mbajtur topin sa ne nje ane, sa ne tjetren. Ne pjesen e pare ishte me e veshtire, por ne te dyten ata ngadalesuan dhe ne shfrytezuam momentet tona.”

“Eshte nje vit shume ndryshe, jemi ne nje faze tranzicioni, me shume lojtar te rinje.”

“E kishim shume te veshtire ne fillim, por filluam duke u rritur ne lige. Kemi afruar diferencen ndaj Atletico’s, dhe ishte mekat qe dolem pa pike nga Klasikja.”

“Kane mbetur ende ndeshje dhe do te shohim si do te shkojne gjerat.”