E FUNDIT/ 10 raste të reja me Covid-19 dhe 7 v iktima

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.825 testime të realizuara 10 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 322 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 7 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.

Rastet aktive me virus në vendin tonë janë 670.