E FUNDIT/ Çfarë po ndodh mes Turqisë dhe Greqisë? Ushtria turke dërgon tanke në kufirin grek

Advertisment

Forcat e Armatosura Turke filluan të transportojnë tanke në kufirin Grek.

Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rreth 40 tanke u larguan nga kufiri sirian sot pasdite.

Reklame

Tanket ishin vendosur në kufirin sirian, tani ato u ngarkuan me kamionë dhe u nisën për në Edirnes.

Dy autokolona kamionësh të ngarkuar me rreth 40 tanke dhe larguar sot pasdite nga kufiri sirian.

Karvani pritet të transportohet nga porti Iskenderun në Edirne me tren.