E FUNDIT/ Lëkundjet e tërmetit tron disin Greqinë, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fortë ka rënë pak minuta më parë në Greqi. Tërmeti ka qenë me magnitudë 6.2 ballë të shkallës rihter.

Epiqendra ka qenë në një prej zonave të ishujve grekë, ndërsa nuk dihet ende nëse ka apo jo dëme. Thellësia ka qenë 2 kilometra, ndërsa është ndjerë nga banorët, që janë përfshirë në panik./boldnews