E FUNDIT/ Me urgjencë për të luftuar Koronavirusi, shpërthen në flakë avioni me stafin mjekësor në bord (VIDEO)

Teksa koronavirusi po merr mijëra jetë çdo ditë që kalon, edhe ngjarje të tjera të dhimbshme vazhdojnë të ndodhin nëpër botë.

Kështu ditën e sotme një avion mjekësor shpërtheu në ajër duke i marrë jetën 8 personave që ndodheshin në bord shkruan albeu.com.

Avioni u nis nga Marina, Philipine dhe po drejtohej për në Japoni kur diçka shkoi keq dhe avioni u shkrumbua në ajër.

Sipas mediave ndërkombëtare, udhëtimi ishte urgjent dhe avioni po përdorej nga stafi mjeksor në luftën kundër koronavirusit.