E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra dhe magnituda

Advertisment

Një tjetër tërmet është regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Durrësit.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka qenë i magnitudës 4.5 ballë me epiqendër në det pak kilometra në veri të qytetit të Durrësit, dhe një një thellësi prej 10 kilometrash.

Reklame

Paraprakisht nuk ka të dhëna për dëme, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Fushë-Krujë./newsbo mb.al