E FUNDIT/ Zbulohet shkaku i zjarrit që dogji katedralen Notre Dame

83

Autoritetet franceze dyshojnë se një ‘lidhje e shkurtër’ elektrike mund të ketë qenë shkaktari i zjarrit në Katedralen Notre-Dame në Paris.

“Hetuesit mendojnë se një lidhje e shkurtër elektrike ishte shkaktari i zjarrit në Katedralen Notre-Dame”, ka thënë një zyrtar i Policisë, shkruan Sky News.

Perndryshe disa dite me pare një zjarr i madh shpërtheu këtë të hënë në katedralen Notre-Dame në Paris. Imazhet që tregonin një tym të bardhë që vjen nga çatia e strukturës u shpërndanë në të gjitha mediat dhe rrjetet sociale.