E pazakontë/ Zv/ Presidenti i SHBA viziton pacientët me koronavirus, por ky detaj po çmend mediat (VIDEO)

Advertisment

E gjithë bota po kalon një fazë të vështirë pandemia dhe thirrjet e vazhdueshme janë për mbrojtje dhe distancim social, por kjo gjë nuk rezulton tek zëvendës Presidenti amerikan Mike Pence.

Zyrtari i lartë amerikan ka vizituar pacientët me koronavirus të shtruar në spital në Klinikën Mayo në Rochester, Minesota.Ajo që vihet re është se ai ka nuk ka vendosur dorashka dhe as maskë mbrojtëse ndaj koronavirusit.

Reklame

Ndërkohë, pas vizitës së Pence ka reaguar Klinikë përmes një postimi në Tëitter dhe sqaron se në faqen e tyre online, kanë vendosur masat që duhen zbatuar, shkruan La Reppublica.

Sipas Klinikës, zv. Presidenri i SHBA ishte në dijeni të masave që duhet të merrte.

Video nga vizita e Mike Pence: