Edi Rama takon Lirim Zendelin nga Maqedonia: Një ditë do të jetë kampion në Formula 1!

Advertisment

Edi Rama ne rrjeitn e tij social facebook shkruan:

Fiksojeni mirë këtë të voglin këtu dhe mbajeni mend, sepse një ditë do ta shihni mbështjellë me flamurin e Shqipërisë në podiumin e fituesve të Formulës 1😀

Reklame

Ky është Lirim Zendeli, shqipe nga Maqedonia e Veriut, lindur në Gjermani, fitues në Formula 4 e në Formula 3 dhe sezonin e ardhshëm garues në Formula 2🏎🤩
Më vizitoi sot për të biseduar me mua për planet e të ardhmes dhe më ka mbushur zemrën plot me kënaqësinë që më dha karakteri i tij mbresëlënës😍
Forca vëllaçko, Zoti i Shqiptarëve qoftë me ty deri në finish

Fiksojeni mirë këtë të voglin këtu dhe mbajeni mend, sepse një ditë do ta shihni mbështjellë me flamurin e Shqipërisë në…

Gepostet von Edi Rama am Montag, 5. Oktober 2020