El Clasico në minutat shtesë, Barca mposhtet në Camp Nou

Kryendeshja e futbollit evropian është luajtur sot në Kamp Nou ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Reali ka arritur të fitoj ndeshjen e parë që Barcelona nuk e ka Messin, duke hapur ndëshjen që në minutën e 32 me anë të D.Alaba.

90 minuta lojë nuk ndryshuan rezultat për të filluar derbi i vërtetë i golave në minutat në vazhdim. në minutën 90+3 shënon Vazquez, për 0-2 dhe katër minuta më vonë shënon S.Aguero për të zbutur humbjen e blaugranëve.

Goli i Agueros ishte i pari për të nën fanelën e Barcelonës por ishte tepër vonë për të ndryshuar rezultat.