Elmi Aziri: Zaev nuk mund t’i mashtrosh dy herë haraçinasit

Mbrëmë koalicionit ASH-AAA në Haraçinë e bëri hapjen e shtabit komunal, ku të pranishëm ishin nënkryetari i ASH-së, kandidati per deputet Elmi Aziri,

nënkryetari i Alternativës, Admirim Aliti si dhe kandidatja per deputete Safije Sadiku.

Reklame

Gjatë fjalimit të tij, Elmi Aziri u ndal tek fitorja e LSDM-së në Haraçinë në vitin 2016.

“Në vitin 2016 Zoran Zaevi fitoj gjithkah por shumë e permendi Haraçinen, për shkak të simbolikës që posedon, por ja që ne vitin 2020 Haraçina ka vendos me i tregu edhe Zoran Zaevit edhe të tjerve se vetëm njëher mundë ti gënjesh shqiptarët”, deklaroi Aziri.