Elvis Naçi: Turp te flasim vidhen apo jo donacionet (VIDEO)

I menjëhershëm ka qenë reagimi i shqiptarëve pas tragjedisë që shkaktoi tërmeti i 26 Nëntorit. Drejtuesi i Fondacionit Firdeus, Imami Elvis Naçi, deklaroi këtë të martë gjatë emisioni “Opinion” në Tv Klan se janë dhuruar rreth 6 milionë e 500 mijë euro. Ai theksoi se beson që pas një turi, donacionet të mbyllen me rreth 10 milionë euro.

Naçi solli në vëmendje donatorë të ndryshëm të cilët kanë dhuruar edhe deri në 300 mijë franga. Ai përsëriti se paratë që janë dhuruar do të menazhohen nga vetë fondacioni i tij dhe do t’i bëhen transparente Komitetit Kombëtar të Rindërtimit.

Reklame