Emocionon Agim Bahtiri: Ushqen nënën me duart e tij dhe ia dedikon këto fjalë!

Advertisment

Jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, ku besimtarët myslimanë tashmë kanë mbarur gjysmën e këtij obligimi.

Gjithashtu sot është Dita e Nënës, që po festohet në mbarë botën, datë kjo që i dedikohet nënave të botës në shenjë respekti për sakrificën e tyre, transmeton Indeksonline.

Reklame

Edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, përmes disa imazheve emocionuese, ndanë disa fjalë mjatë të ëmbla për nënëne tij.

” Iftar me më të shtrenjtën time, nënën, e cila na rriti me shumë sakrificë e përkushtim.

Nuk ka ndjenjë më të bukur, se përqafimi i ngrohtë i nënës, personit më të shenjtë për mua”, shkruan Bahtiri./Indeksonline