Erdogani takohet me Vuçiçin në Stamboll

Advertisment
HTML Image as link

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan u takua me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, transmeton Anadolu Agency (AA).

Presidenti Erdoğan, kaloi në rezidencën Vahdettin pas faljes së namazit të xhumasë në xhaminë Hz. Ali në rjaonin Üsküdar.

Reklame

Erdoğan dhe Vuçiç u takuan në rezidencën Vahdettin në Stamboll.

Takimi mes Erdoğan dhe Vuçiç u zhvillua me dyer të mbyllura për mediat.