Ermal Fejzullahu në përkrahje të Thaçit dhe Veselit: Heronj të luftës dhe paqes

Këngëtari i mirënjohur, Ermal Fejzullahu ka reaguar ndaj aktakuzës që Gjykata Speciale ka ngritur kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit.

Artisti i njohur së fundi tregoi mbështetje e tij, përmes një postimi në Instagram duke ndarë një fotografi Thaçit dhe Veselit.

Reklame

“Heronj të luftës dhe paqes”, shkruan mbi fotografinë që Ermali postoi në rrjetin social.

Përkrahje për Thaçin dhe Veselin ka ardhur edhe nga liderët politik në vend dhe qytetarët.

Ndërsa gjatë ditës së sotme OVL UÇK ka organizuar protestë pikërisht pas rastit të ngritjes së aktakuzës kundër Thaçit e Veselit./Indeksonline/