Familja nga Çairi kërkon ndihmë, shiu i ka shkaktuar shumë dëmë dhe i rrezikon jetën (VIDEO)

Advertisment

Reshjet e rrëmbyeshme të shiut gjatë ditëve të fundit i kanë shkatuar dëme të mëdha materiale familjes Zendeli nga lagja Duqanxhik e Shkupit, shkruan gazeta LAJM. Zonja e shtëpisë Sabirja, sqaron se kulmi i shtëpisë i pikon në të gjitha anët.

Ajo thotë se reshjet e shiut i rrezikojnë edhe jetën pasi depërtojnë në sistetmin e energjisë elektrike. Zonja Sabire fton njerëzit human që t’i ndihmojnë dhe t’i mundësojnë asaj dhe katër fëmijëve të saj të bëjnë një jetë normale. Rrefimin e plote të zonjes Sabire mund ta ndiqni ne videon me poshte.

Reklame

 

Familja nga Çairi kërkon ndihmë, shiu i ka shkaktuar shumë dëmë dhe i rrezikon jetën (VIDEO)

Familja nga Çairi kërkon ndihmë, shiu i ka shkaktuar shumë dëmë dhe i rrezikon jetën (VIDEO)

Gepostet von Lajm TV am Freitag, 7. August 2020