Filipçe: Gjendja me covidin po stabilizohet

Advertisment
HTML Image as link

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pas takimit me drejtorët e klinikave dhe kovid-qendrave ka shkruar në rrjetet sociale në lidhje me gjendjen epidemiologjike me pandeminë.

Filipçe ka shkruar se gjendja me pandeminë po stabilizohet pasi numri i pacientëve të shtrirë nëpër spitale vazhdon të bie.

Reklame

“Kemi vlerësuar gjendjen në lidhje me shtrimet në spitale gjatë fundjavës, deri më sot.
Gjendja është e qëndrueshme dhe numri i pacientëve gradualisht po zvogëlohet.

 

Shpresojmë që masat të vazhdojnë të japin rezultate, duke qenë se numri i të diagnostikuarve rishtazi po zvogëlohet, ne presim që situata të vazhdojë të stabilizohet”, ka shkruar ministri Filipçe.