Filipçe: Me kënaqësi pranova të udhëheq me Shëndetsinë, jemi të përkushtuar në betejën e COVID 19

Advertisment

Kryetari i LSDM-së dhe mandatari për qeverinë e re, Zoran Zaev, dorëzoi listën e ministrave, ndërsa unë me kënaqësi pranova të drejtoja përsëri Ministrinë e Shëndetësisë, ka shkruar në profilin e tij në Facebook Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Ai shkruan se drejtimi i sistemit të kujdesit shëndetësor për tre vitet e fundit ka qenë një sfidë e madhe, veçanërisht në gjashtë muajt e fundit që nga fillimi i coronavirusit.

Reklame

 

Денес претседателот на СДСМ и мандатарот за состав на новата влада, Зоран Заев ја поднесе листата на министри, а јас со…

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 26. August 2020