Filipçe reagon pas numrit rekord të rasteve me KOVID-19: Të mos lejojmë që të stërmbushen spitalet

Advertisment

Pas numrit rekord të rasteve të regjistruar gjatë ditës së sotme, ka reaguar ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Në rrjetin social fejsbuk ai ka shkruar se nuk duhet lejuar që sistemi jonë shëndetësor të mos jetë në gjendje t’i del në ndihëm çdo pacienti i cili do të ketë nevojë.

Reklame

“Numri i personave të sëmurë dhe të hospitalizuar nga kovid-19 po rritet. Nuk duhet lejuar që sistemi jonë shëndetësor të mos jetë në gjendje t’i mundësoj çdonjërit i cili ka nevojë për përkujdesje të mos e gjejë atë për shkak se kapacitetet janë shfrytëzuar. Respektimi i masave, bartja e maskave dhe mbajtja e distancës janë mënyrat më të mira që ne të ndihmojmë që të mos ndodh kjo”, ka shkruar Filipçe.

Бројката на заболени и хоспитализирани поради ковид-19 расте. Не смееме да дозволиме нашиот здравствен систем да не е во…

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 14. Oktober 2020