Filipçe: Ulet numri i te infektuarve me Kovid, masat po japin rezultatet e duhura

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi sot se numri i personave të infektuar me Kovid-19 po shënon ulje, kjo sipas tij vjen si rezultat i masave anti-Kovid.

Vaksinimi po rrjedh mirë, deri më tani janë vaksinuar afro 30 mijë qytetarë.

Reklame

“Këtu në sallën “Boris Trajkovski” sot përfundon vaksinimi i grupeve kritike dhe prej nesër vazhdon vaksinimi i personave të tjerë.

Deri më tani janë paraqitur afro 140 mijë persona për vaksinim në faqen e internetit vakcinacija.mk”, tha Filipçe.