Filloi protesta e koalicionit ASH – Alternativa (LIVE)

Nga parku i Çairit ka filluar marshi protestues i koalicionit Tash është koha.

Marshi për demokraci vjen pas dyshimeve të ngritura nga koalicioni Tash është koha për procesin e votimit në disa vendbanime ku akuzuan BDlnë për manipulime zgjedhore. Nga ky koalicion dyshojnë kryesisht për rregullshmërinë e votimit në Kërçovë, Pllasnicë dhe Dollnen. Ata dërguan ankesa edhe në KSHZ por të njëjtat u refuzuan më pas edhe nga Gjykata administrative.

Reklame

 

Marshi për Demokraci

Gepostet von Tash është Koha am Montag, 27. Juli 2020