FOTO/ Pele hap debat me Ronaldon, nuk pranon që i theu rekordin: Kam shënuar 1283 gola

Sfida ndaj Udineses ishte historike për Cristiano Ronaldon, pasi ka arritur të shënojë 757 gola në karrierë si profesionist, duke kaluar edhe vetë “mbretin” e futbollit, Pele.

Por legjenda braziliane nuk pajtohet aspak me këtë fakt dhe ai në biografinë e profilit të tij zyrtar në rrjetin social “Instagram” ka postuar se është “Golashënuesi më i mirë në histori me 1283 gola”.

Reklame

Pele këtë shifër e ka arritur edhe me turnetë miqësore, të cilat në ato kohë nuk quheshin sfida zyrtare.