Fundi i një epoke magjike? Lajm i trishtë për fansat, Cristiano Ronaldo njofton tërheqjen e tij

Cristiano Ronaldo ka bërë me dije se do të largohet nga kombëtarja e Portugalisë. Nuk do të ndodhë tani, por pas kupës së botës në Katar 2022.

Kapiteni i portugezëve që i udhëhoqi drejt fitimit të kampionatit europian do të luajë dhe në Euro2021 dhe në Kupën e Botës së Katarit.

Reklame

Ai është 35 vjeç dhe duket se pas Kupës së Botës në Katar do t’i japë fund aventurës së tij me Portugalinë.

Një lajm shumë i rëndësishëm për portugezët, por dhe për tifozët e futbollit. Largimi i Ronaldos nga Portugali është fundi i një epoke të rëndësishme në futbollin botëror.