Fundjava e ngrohtë, nga e hëna reshje shiu të rrëmbyeshme afatshkurte

Advertisment

Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi perëndimor. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 1 deri në 7, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri 24 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale edhe me erë të lehtë nga drejtim perëndimor. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri në 4, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 22 gradë Celsius.

Reklame

Sipas DPHM, ditët e fundjavës moti do të jetë i qëndrueshëm, i thatë dhe më ngrohtë. Nga fillimi i javës së ardhshme do të ketë paraqitje lokale të shiut dhe bubullimave të rralla. Temperaturat e ditës do të jenë pa ndryshime. (MIA)