Futbollistët e Maqedonisë së Veriut priten nga mijëra tifozë në sheshin “Maqedonia”

Futbollistët e reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut sapo kanë mbërritur në Shkup, ku u pritën me një atmosfera pozitive që në fillim, ata u pritën nga mijëra tifozë të tyre, duke I parë nga afër dhe duke pasur mundësi të fotografohen me ta. Një pjesë e futbollistëve nuk ishin prezent në shesh pasi UEFA nuk lejon që të jenë të përafërt me futbollistëve shkaku edhe I COVID-19, shkruan Alsat.

Kujtojmë që një natë më parë Maqedonia mundi Italinë në Palermo me rezultat 1-0, kështu duke vazhduar me lojën e radhës kundër Portugalisë. /Alsat.mk