Gjashtë viktima dhe 88 raste të reja me Covid 19, shërohen 113 pacientë

Advertisment

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga gjithsej 1507 testime të realizuara brenda 24 orëve të fundit, 88 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Shkup 23 ,Kumanovë 8, Dibër 2 ,Shtip 10 ,Prilep 3 ,Tetovë 2 ,Strugë 11 ,Veles 2 ,Manastir 3 ,Ohër 8 ,Kavadar 1 ,Gostivar 4 ,Strumicë 1 ,Makedonski Brod 4 ,Vinicë 2 ,Shën Nikollë 2 ,Kërçovë 2

Reklame

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 113 pacientë të shëruar nga Covid-19.

Brenda 24 orëve si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, jetë kanë ndërruar 6 pacientë me Covid-19. Viktimat janë nga Shkupi-2, Gostivari, Tetova, Kumanova dhe Shtipi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 11289, prej të cilëve 7222 janë shëruar kurse 511 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë për momentin është 3557. Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë realizuar gjithsej 108.384 testime.