Gjendja e Kristian Eriksenit duket stabile

Ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës në “Euro 2020” është pezulluar pas problemit shëndetësor që kishte Kristian Eriksen.

Derisa të gjithë luten për shëndetin e tij nga “BeinSport” vjen lajmi i mire.

Televizioni i njohur raporton se Eriksen është duke u trajtuar me oksigjen. Po ashtu, mesfushori duket në gjendje stabile në fotografinë duke u larguar nga fusha.