Gjermania heq Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik

Gjermani ka hequr Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve me rrezik të lartë për përhapjen e virusit korona. Ky vendim vjen pasi që në vendin tonë ka zvogëlim të numrit të të infektuarve me Covid-19, transmeton TV21.

Përveç, Maqedonisë, nga lista e vendeve me rrezik të lartë janë hequr edhe Kosova, Mali i Zi, Bosnja dhe Hercegovina dhe Serbia, njoftoi Instituti “Robert Koh”.

Heqja nga lista e vendeve me rrezikshmëri të lartë lehtëson udhëtimet në këtë vend.